Ostatnie wpisy

Kątówka profesjonalna kontra amatorska – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej szlifierki kątowej

Szlifierki kątowe, to niezbędne narzędzia dla majsterkowiczów amatorów i profesjonalistów. Poszczególne modele różnią się znacznie możliwościami i ceną. DeWalt kątówka może posłużyć równie dobrze w profesjonalnym użytku firmowym, a także domowym amatorskim. Istotne jest, by wybrać model, który spełni oczekiwania użytkującego, a jednocześnie nie przepłacimy za funkcje, których nie potrzebujemy.

Kątówka profesjonalna

Kątówki profesjonalne są przeznaczone dla osób, które regularnie pracują z materiałami takimi jak stal, beton, czy kamień. Oto kilka cech, które wyróżniają je na tle wersji amatorskich:

  • wydajność - profesjonalna kątówka Milwaukee jest zazwyczaj mocniejsza od wersji amatorskiej. Dzięki temu cięcie oraz szlifowanie jest szybsze i bardziej efektywne.
  • trwałość - elektronarzędzia do użytku profesjonalnego są wykonane z lepszych materiałów. To przekłada się na dłuższą żywotność narzędzia.
  • bezpieczeństwo – narzędzia dla fachowców posiadają zaawansowane systemy zabezpieczeń, takie jak sprzęgła przeciążeniowe. Chronią one w jeszcze większym stopniu użytkownika przed wypadkami. 
  • ergonomia - Milwaukee kątówka w wersji profi jest wygodniejsza w użyciu dzięki lepszemu wyważeniu, antypoślizgowym uchwytom i mniejszemu poziomowi drgań. To bardzo istotne cechy przy długiej, ciągłej pracy.
  • serwis – w użytku profesjonalnym istotny jest brak przestojów w pracy. Wybierając kątówkę profesjonalną, można liczyć na lepsze wsparcie techniczne oraz łatwiejszy dostęp do części zamiennych.

Milwaukee i DeWalt kątówka dla majsterkowicza

Elektronarzędzia amatorskie sprawdzają się u osób, które sporadycznie korzystają z tego typu narzędzi. Głównie do prostych zadań, takich jak przycinanie rur czy szlifowanie niewielkich powierzchni. Modele dla domowych majsterkowiczów mają, między innymi, cechy takie jak: 

  • cena – ograniczony budżet sprawia, że narzędzia amatorskie są chętnie wybierane do domowego użytku, najczęściej sporadycznego. 
  • waga - ze względu na mniejszą moc i prostszą konstrukcję, kątówka Milwaukee jest zazwyczaj lżejsza od wersji profi. Ta cecha ułatwia ich przenoszenie i przechowywanie, a także samą pracę.
  • łatwość obsługi – narzędzia amatorskie są często prostsze w obsłudze, dzięki czemu są świetnym wyborem dla początkujących użytkowników.

Jaka kątówka będzie najlepsza?

Wybór odpowiedniej szlifierki kątowej zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Istotne jest przede wszystkim, jak często i do jakich zadań narzędzie będzie używane. Jeśli Milwaukee kątówka będzie używana sporadycznie, nie ma sensu inwestować w topowy model o najwyższych parametrach. Te bowiem można w pełni wykorzystać jedynie w regularnej pracy. Za tym idzie oczywiście cena narzędzia. Im słabsze parametry, tym cena będzie najczęściej niższa. Każdy musi sobie odpowiedzieć samodzielnie na pytanie, czy warto przepłacać za funkcje, których się nie wykorzysta.

Zostaw komentarz