Ostatnie wpisy

Kątówka

Kątówka - co warto o niej wiedzieć?

Szlifierka kątowa, zwana potocznie kątówką, znajduje szerokie zastosowanie podczas prac remontowo-budowlanych. Na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli tego narzędzia, wśród których znajduje się m.in. kątówka Milwaukee. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z właściwościami tego urządzenia. Poniżej garść praktycznych informacji.

Do czego służy szlifierka kątowa?

Szlifierka kątowa należy do grupy urządzeń elektrycznych o uniwersalnym zastosowaniu. Przeznaczenie poszczególnych modeli zależy od rodzaju użytej tarczy. kątówka Milwaukee doskonale sprawdza się przy obrabianiu i cięciu takich materiałów jak kamień, beton czy metal. Można zastosować ją też podczas szlifowania, bowiem świetnie sprawdza się przy wyrównywaniu i oczyszczaniu powierzchni. Kątówki można zatem wykorzystać na budowie, w spawalnictwie, a także podczas rozbiórki i obróbki metalu.

Zadbaj o bezpieczeństwo podczas pracy

Szlifierki kątowe, podobnie jak wiertarki Milwaukee i inne narzędzia warsztatowe, wymagają przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas ich użytkowania. Osprzęt należy zmieniać wyłącznie po upewnieniu się, że urządzenie jest wyłączone. Niezależnie czy stosowane urządzenie to DeWalt kątówka, czy też szlifierka innej marki, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie podczas pracy. Mowa tu o specjalnych rękawicach, okularach ochronnych oraz nausznikach. Dobrze jest też założyć maseczkę na twarz, która pozwoli ograniczyć styczność z pyłem.

Wybór kątówki. Celuj w sprawdzone marki

Sklepy z elektronarzędziami oferują wiele modeli szlifierek kątowych. Wśród nich znajduje się m.in. DeWalt kątówka, która posiada wiele przydatnych funkcji. Dzięki kompaktowej budowie można obsługiwać ją jedną ręką, a dodatkowo posiada ona regulowaną prędkość obrotową. Dzięki temu z łatwością dostosowuje się do szlifowanego materiału.

Na uwagę zasługuje również poręczna kątówka Milwaukee, zapewniająca wysoką wydajność pracy. Dużym udogodnieniem w jej przypadku jest antywibracyjny uchwyt boczny, który redukuje wibracje. Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w technologię nakrętek FIXTEC, dzięki której podczas wymiany ostrza nie ma konieczności stosowania narzędzi.

Zostaw komentarz