Ostatnie wpisy

DeWalt kątówka, czyli historia znanych marek narzędziowych

DeWalt kątówka i inne narzędzia tej firmy

Satysfakcja z samodzielnie wykonanego remontu lub nawet drobnych prac wykończeniowych zawsze jest duża i stanowi nagrodę za poniesiony trud. Zapomnijmy o stereotypach, że tylko panowie lubią majsterkować. Coraz częściej i chętniej także panie sięgają po nowoczesne elektronarzędzia. Jakie produkty warto przetestować?

Historia marki DeWalt

Przedsiębiorstwo powstało w 1924 roku z inicjatywy Rymonda Dewalta. Amerykanin skonstruował pilarkę tarczową do drewna rozpoczynając seryjną produkcję. Nawet w nowoczesnych modelach pilarek sięga się do jego rozwiązań. Firmę kupił w 1949 roku American Machine and Foundry, a następnie w roku 1960 firma Black&Decker. Główna siedziba firmy jest zlokalizowana w Stanach Zjednoczonych w Baltimore. Obecnie DeWalt produkuje nie tylko elektronarzędzia, ale także akcesoria do nich (przykładowo wiertło stopniowe DeWalt), a także odzież ochronną.

Dewalt kątówka i inne narzędzia tej firmy

DeWalt kątówka, czyli szlifierka kątowa to narzędzie elektryczne, którego używa się do polerowania, cięcia i szlifowania. Dzięki wymiennym tarczom urządzenie można zastosować do różnych materiałów: metalu, betonu lub drewna. W procesie usuwania rdzy i warstw lakierniczych DeWalt kątówka również będzie niezastąpiona. W ofercie producenta znajdziemy także m.in. gwoździarki, pilarki, młoty obrotowe, frezarki oraz wiertarki i wkrętarki. Ale nie tylko. W firmie zakupimy także narzędzia ręczne (takie jak noże, piły, czy szczypce), narzędzia ogrodowe (kosiarki, dmuchawy, podkaszarki), skrzynki i torby oraz oświetlenie robocze. Bardzo ważna jest możliwość zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria do narzędzi wielofunkcyjnych: wiertła, tarcze, papiery ścierne oraz akumulatory i ładowarki. Ważnym elementem wymiennym jest wspomniane już wiertło stopniowe DeWalt, które ma kształt stożka i nadaje się do obróbki bardzo cienkich blach.

Kilka słów o znaku Milwaukee

Firma Milwaukee specjalizuje się w produkcji przenośnych elektronarzędzi heavy-duty, a także akcesoriów i środków ochrony indywidualnej. Heavy-duty oznacza wytrzymały, a producent podkreśla, że to nie tylko część sloganu (Nothing by heavy-duty), ale zobowiązanie i odpowiedzialność. Nad procesem czuwają inżynierowie dbając o wysoką jakość i bezpieczeństwo sprzętu oferowanego Klientom. Organizacja została powołana w 1924 roku w Milwaukee przez A.F. Sieberta, a pierwszym produktem była wiertarka Hole-Shooter: przenośna, lekka i wytrzymała. Jednak wiertarki Milwaukee to dopiero początek. Firma szczyci się innowacyjnymi produktami i stawianiem na rozwój. Siedziba główna korporacji, jak również centrum logistyczne, rozwojowe i badawcze mieści się w Brookfield w stanie Wisconsin.

Młotowiertarka Milwaukee i dużo więcej

Młotowiertarka, czyli młot obrotowo-udarowy służy do wiercenia otworów przede wszystkim w marmurze, kamieniu i betonie. Młotowietarka Milwaukee występuje zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej. Narzędzie jest wyposażone w mechanizm udaru pneumatycznego, dzięki czemu podczas pracy nie ma potrzeby silnego docisku do obrabianego materiału. Podobnie jak w ofercie DeWalt, wśród produktów znajdzie się oczywiście kątówka Milwaukee. Producent pomoże zaopatrzyć się również w odzież roboczą, narzędzia ręczne, ogrodowe i oświetlenie. Firma nie zapomniała naturalnie o akcesoriach takich jak węże, nasadki, czy uchwyty. Tarcze do szlifowania metalu, do cięcia kamienia, a także listkowe do aluminium – użytkownik z pewnością odnajdzie potrzebny artykuł. Wśród części zamiennych, które warto mieć w swojej skrzynce z narzędziami jest też niewątpliwie Milwaukee wiertło stopniowe, występujące także w zestawach.

Majsterkować każdy może przy użyciu narzędzi DeWalt i Milwaukee

Tak krawiec kraje, jak mu materii staje mówi przysłowie. Dobrze zatem przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac zaopatrzyć się w specjalistyczne narzędzia. Aby efekt, jaki osiągniemy był zadowalający, potrzebujemy sprawdzonego sprzętu. Lepiej zainwestować więcej i mieć pewność, że urządzenie będzie skuteczne, bezpieczne i posłuży nam przez wiele lat.

Zostaw komentarz